Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

M A S Á Ž E ‚‚ K O S M E T I K A

Baňkování
 

BAŇKOVÁNÍ

      Baňkováním rozumíme přikládáni skleněných kulovitých nádobek s nahřátým vzduchem, v nichž se ochlazováním vytvoří podtlak, jenž způsobí jejich přisátí na pokožku. 
      Je to masáž velmi stará, známá již ve starověku a používaná nejen k potlačování bolestí pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží. 

      Baňky působí fyzikálně, reflexně, ale taky metabolicky tím, že ovlivňují pochody látkové výměny Účinek baňky lze zesílit tím, že je přikládáme na speciální místa, jako jsou aktivní akupunkturní body. Baňkami se dá i masírovat. Záda se před aplikací  namažou emulzí či olejem a přisátou baňkou se pak "jezdí" ve svislé ose většinou podél páteře a krouží se jí nad citlivými místy. Je to masáž, jejíž účinek ve smyslu hlubokého prohřátí a prokrvení nelze jinou masáží docílit nebo nahradit. Masáži baňkou lze nahřát a prokrvit i některé klouby, které velmi dobře reagují na tuto masáž. 
      Baňky se používají u mnoha chorob a poruch, např. vysoký krevní tlak, zažívací potíže, duševního přetížení, bolesti zad, ústřelech, různých druzích bolesti hlavy, při nachlazení a chřipce. Přes 80% populace trpí bolestmi zad, krční páteře, hlavy, končetinových kloubů. Většinou se na první pohled nejedná o závažné potíže. Stěžujeme si na bolesti, se kterými jsme se naučili žít, na píchání v zádech. Ve vážnějších případech jsme v pracovní neschopnosti a léčení se táhne i několik měsíců. 
      Aplikace baněk zásadně nebolí. Jde o velmi jednoduchou léčbu, která ulevuje od bolesti. V případě zamodrání pokožky (modrá kola po baňkách) dochází k aktivnímu čistění, zapojuje se lymfatický systém, tělo odvádí lymfatickými drenážemi z těla ven veškeré únavné a toxické látky, je tedy velmi důležité zvýšit pitný režim. Zamodralá kola se na kůži postupně ztrácí, doba je různá, od 3 do 10 dnů. 
Aplikace baněk je jednou z metod alternativní medicíny, které moderní medicína zčásti uznává a dokonce přebírá.

 

Kontraindikace pro použití baněk:

  • akutní trombózy a tromboflebitidy, rozsáhlé varixy (vždy však pouze v místě výskytu těchto nemocí)
  • rozsáhlé gangrény – hrozí toxémie!
  • aneurysma (výduť) v oblasti ošetřované končetiny
  • akutní otevřené rány, lokální hnisavé infekce
  • otoky původem srdečního
 
 
 
 

 

 

TOPlist