Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

M A S Á Ž E ‚‚ K O S M E T I K A

Dornova masáž

 

DORNOVA METODA

 

-  jemná technika, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a uváděny zpět do svých původních správných poloh.

Jsem žákem Mgr.Zuzany Prouzové, která přivedla Dornovu metodu do České republiky přímo od Dietera Dorna.


Dornova metoda je druhem jemné manuální terapie, při které se klouby a obratle pacienta na milimetr přesně uvedou do správné polohy. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců terapeuta. Při tom terapeut nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím, je tato metoda bezpečná.

Náprava obratlů se vždy provádí aktivním pohybem pacienta. Terapeut zjistí, na kterou stranu je obratel vychýlen a pacient volným kyvadlovým pohybem houpe protější rukou nebo nohou dopředu a dozadu. Terapeut vytvoří jemný protitlak na příslušný obratel, který tak sám dosedne na správné místo. Po ošetření obratle nebo kloubu terapeut ošetřované místo jemně hladí oběma rukama směrem ke konci končetin nebo ke kostrči. Tím se podpoří volný pohyb uvolněné energie v těle.

Po napravení  provádím masáž na uvolnění svalstva a  Breussovu masáží, čímž se prohloubí uvolnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva.


Četnost ošetřování je individuální a již po prvním ošetření by se měla dostavit úleva. Důležitá je i následná spolupráce pacienta, který by měl doma provádět samostatná cvičení a vyvarovat se škodlivých návyků, jako je například křížení nohou při sezení (tzv. noha přes nohu) apod. Současně je nutné během léčby a po ošetření dostatečně pít, aby se uvolněné nečistoty a usazeniny z kloubů a vazů mohly dobře vylučovat. Tělo se tak také snáze zbavuje všech svých jedů.

Dornova metoda vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu jako jsou např:

* bolesti zad, kyčlí, kolen

* tenisový loket

* skolióza

* rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu)

* při potížích s čelistmi, polykáním

* při bolestech hlavy, krátkozrakosti

* střevní potíže

*  křečové žíly, srdeční arytmii

* problémech s koncentrací u dětí

* šumění v uších

* při vysokém krevním tlaku

* při závratích

* znecitlivění v rukou 

* žaludeční  potíže

KONTRAINDIKACE:

Ošetření se neprovádí při:

- akutních zánětech

- akutních stavech

- těsně po operacích

- při osteoporóze v pokročilém stádiu

- artróze 3. - 4.stupně 

- revmatoidní artritidě

- rakovině kostí

- rakovině (když probíhá léčba)

- roztroušené skleróze

- bechtěrevově nemoci (v postižené části)

 

Dornova metoda je jednoduchá a efektivní možnost, jak pomoci lidem při nejrůznějších potížích. Důležitá je ovšem spolupráce a pomoc pacienta, který si musí být vědom své spoluodpovědnosti za svůj zdravotní stav. K dosažení trvalých výsledků je také nutné, aby každý člověk poznal a změnil své trvalé pohybové návyky a vzorce.

 

 

       

      

 

 

TOPlist